40 yıllık tecrübe ile denizcilik işletmeleri için ekonomik çözümler

Denizcilik sektöründeki teknolojik gereksinimleri yakından takip eden Marinelec, 40. yılını kutluyor. Marinelec, enerji yönetim konusunda da verimlilik sağlayan ürünleri ile müşterilerine yeni seçenekler sunmakta. 

Filoların çalışmasını iyileştirmede enerji tüketiminin etkin yönetimi için teknolojik çözümler gerekmektedir. Marinelec bu sebeple analitik ekonometreler geliştirip piyasaya sürmüştür.  

ECOMER gemilerdeki farklı çalışma alanlarında kullanılabilecek enerji yönetim sistemidir. Her bir çalışma alanındaki enerji tüketimini görüntülemenizi sağlar.Yeni inşa ya da tamir gemilerine entegre edilebilir. Sistem, geminin özelliklerine göre sensörler, kaptan köşkü ve makine dairesinde PLC ve 10 inçlik dokunmatik ekrandan oluşur. Toplanan verilerin analizleri sonucunda enerji tüketiminde %10’lara varan yüksek kazançlar sağlamak mümkün olmaktadır.

ECOCONSO ise yakıt tüketimini optimize etmek ve yönetmek için geliştirilmiştir. Aynı zamanda uydu haberleşmesi üzerinden de bilgi aktarımını sağlaması mümkündür.

SUGOS özellikle ana motorların yakıt tüketimini izlemek için geliştirilmiştir, aynı şekilde verileri uydu üzerinden işletme merkezine aktarmaktadır. 

Galeri:
Rauf Orbay Cad. No:17 Tuzla, İstanbul-TÜRKİYE
T:+90 [216] 446 23 15
F:+90 [216] 395 97 28
betex@betex.com.tr
Web Tasarım