STADT’dan 6 yeni gemiye Elektrikli Tahrik Sistemi

Dizel elektrik paketi STADT tarafından sağlanan, Türkiye’nin önemli tersanelerinden Beşiktaş ve Cemre Tersanelerinde inşa edilen altı Sismik geminin beşi müşterilerine teslim edildi. 

Teslim edilen son proje olan, Norveçli dizayn firması SALT tarafından tasarlanan MV Ocean Dolphin, gemiyi işletecek olan Norveçli Norfield - Vestland Offshore şirketi tarafından teslim alındı. Bu projelerde gemilerin güç sisteminin temel kısmını STADT skopu oluşturmaktadır. 4 adet 1000 kW Yanmar dizel jeneratörlerin birlikte çalışmasını sağlayan 690V ana pano, STADT No-Loss elektrik sürücüsü, CAT-BERG pervanelerini süren AC Tahrik motorları ve Güç Yönetim Sistemi (PMS) STADT tarafından sağlanmıştır. 

Ayrıca Faroe Adaları’ndan THOR Offshore firması da Beşiktaş Tersanesi’nden 4 adet kısmen benzer gemiyi teslim almıştır. Bu gemilerin sistemlerinin çalışma prensibi de, Vestland Offshore projelerinde kullanılan STADT No-Loss dizel elektrik tahrik sistemi formasyonuna benzerlik göstermektedir. 

Yapım aşamasında müşteri memnuniyeti için projeye dahil olan bütün firmalar tarafından harcanan yüksek emeklerin sonunda, bu gemiler servis vermeye başlamıştır. İşletmeci firmalar, bu gemilerin düşük yakıt tüketimi, düşük emisyon, güçlü ve güvenilir tahrik sisteminin avantajlarını deneyimlemiş olacaktır.

Galeri:
Rauf Orbay Cad. No:17 Tuzla, İstanbul-TÜRKİYE
T:+90 [216] 446 23 15
F:+90 [216] 395 97 28
betex@betex.com.tr
Web Tasarım